Komteska

Odkazy

Komteska

Zábava

Korálky

Krása zimy

Zdravá výživa

Jídelníček

Léto

Rose

Ivana

~ Ivany velikonoční stránky, recepty a jiné...

Beruška8

Statistika

Je tu právě

online:

Novinky

Velikonoční stůlProstíráme slavnostní jarní tabuli

Žádná hospodyňka nepohrdne pochvalou, když hosté ocení její krásně prostřený stůl s vybranými lahůdkami. Proto i Paní domu pro vás vybrala několik inspirací, jak si dekoracemi zpříjemnit nadcházející svátky jara.


Rozjásané velikonoce

Nejen zelenkavá nebo žlutá musí hrát na jaře prim. Na tomto stole převládá růžová na modrém ubrusu, a přesto působí svěžím dojmem. Kytice tulipánů, miska s čokoládovými vajíčky, pár čajových svíček, plyšový zajíček, mašličky a pírka vytvoří spolu s talíři veselý celek, na nějž je radost pohledět. Chcete vědět, v čem tkví tajemství úspěchu takto prostřené tabule? No, přece v detailu: na obarvená vejce nalepíme papírové puntíčky, které jsme vysypali z obyčejné kancelářské děrovačky.

Rozkvetlá zahrádka

Do obyčejné přepravky na láhve natřené na bílo a převázané širokou stuhou umístíme tři lahvičky nebo vázičky s květinami. Aby kytice dobře držely, převážeme je, než je zasuneme do váz, tkaničkou. Výhodou takové dekorace je, že ji můžeme snadno podle potřeby přemisťovat. Stejnou službu jako přepravka splní i hlubší podnos.

Vejce v hnízdečku

Pro každého koledníka můžeme posadit uvařené vajíčko na misku vystlanou květinami. Aby se o ně děti nehádaly, opatříme vejce jejich iniciálou. Vajíčko se ani nepohne, když na dno misky položíme obyčejný stojánek na vejce, který zakryjeme květy.

Košíčky pro mlsaly

Ke kávě se hodí podávat něco sladkého. Co takhle čokoládová vajíčka nebo máčené mandle v papírových cukrářských košíčcích? Jednoduchý nápad, ale vypadá roztomile.


Jarní snídaně

Příjemnou sváteční atmosféru vykouzlí i obyčejné prostírání s trsem zelené trávy a kopretinami uprostřed. Tabuli oživují pestře zbarvená vajíčka a hezky uvázané mašle na ubrouscích.

Ráno na vsi

Místo na ošatku rozložíme vejce doprostřed stolu na slámu a přidáme k nim velikonoční bochánky. Bez velké námahy tak vytvoříme zajímavé zátiší.

Slavnost kopretin

Velice svěžím dojmem na každého zapůsobí také květinový vzor. Z plastového ubrusu s motivem kopretiny nastříháme pruhy, kterými obalíme vysoké sklenky. Užšími proužky svážeme látkové ubrousky. Celkový dojem podtrhnou živé květy kopretiny řimbaby, které jsou k dostání celoročně.

Menu s lekníny Takto prostřený stůl vyžaduje trochu více zručnosti. Na barevné a bílé papíry zakreslíme obrysy květů různých velikostí a pak vystřihneme. Na jeden květ použijeme asi pět vrstev s podkladovým zeleným listem. Uprostřed je slepíme, aby držely pohromadě. Na talíře aranžujeme menší kvítka s jmenovkou na listu. Na sepnutí látkového ubrousku zhotovíme proužek ozdobený vážkou. Na ubruse vypadají hezky rozeseté skleněné kamínky, které se dají zakoupit v dárkových předmětech.

Drobné maličkosti, které zvládne každý

Slušivé kloboučky

Zhotovíme je z barevných zbytků bavlněné příze háčkem č. 2,5. Začínáme 12 krátkými sloupky do řetízkového oka, které uzavřeme do kruhu. Pak v každé další řadě postupně přidáváme nebo ubíráme oka tak, abychom vytvarovali základní klobouček s krempou, čepičku s kšiltem nebo baretku podle obrázku. Barvy střídáme po jedné řadě.

Kousek živé přírody

Trs mladé trávy, nejlépe i se zeminou, zabalíme do nepropustného sáčku, aby si rostlinka udržela vláhu a nezašpinila látku. Pak kolem ní šikovně poskládáme látkový ubrousek a vše položíme do misky nebo na talířek od servisu. Travička nám bude dělat radost celé svátky.

Barevné svícny

Vykouzlíme je z obyčejných skleniček, které obalíme kousky průsvitných látek. Dolní okraj přežehlíme a horní asi dvoucentimetrový roztřepíme. Pak spojíme po stranách špendlíkem. Každou sklenku převážeme saténovou stuhou a vytvoříme mašličku. Pak už stačí do sklenky vložit zapálenou čajovou svíčku.

Vyšívané kytičky

Na světlé lněné nebo bavlněné prostírání se dají výborně vyšívat drobné květinové motivky. Fantazii se meze nekladou. Uvidíte, že tím rodině uděláte radost.

Dejte vejce malovaný!

Kraslice zdobíme...

...luštěninami a semínky

Vyfouklá vajíčka potíráme postupně sekundovým lepidlem a na ně jemně přitlačujeme různé druhy luštěnin a zrníček. Použít můžeme prakticky cokoliv – červené, bílé i černé fazole, různobarevný hrášek, kukuřici, jáhly, čočku, velkozrnnou rýži i oves.

Natrháme barevné papírky, které lepíme na obarvená vajíčka. Pro snadnější uchopení útržků lze použít starší pinzetu. Jednobarevná vejce převážeme úzkou stužkou a vytvoříme mašličku. Jednoduchý, ale efektní nápad. V misce mezi květy vypadají nádherně.

...lístečky

Na zahrádce už jsou první rostlinky. Tak jich hned využijeme při barvení vajíček. Lístečky nebo květy přitiskneme k vajíčku a přichytíme třeba gázou. Pak je vložíme do barvy nebo vaříme v cibulových slupkách.

 
ZaWeB ZaWeB

Můžeš zanechat nějaký vzkaz,pochvalu nebo dotaz,díky.

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!