Komteska

Odkazy

Komteska

Zábava

Korálky

Krása zimy

Zdravá výživa

Jídelníček

Léto

Rose

Ivana

~ Ivany velikonoční stránky, recepty a jiné...

Beruška8

Statistika

Je tu právě

online:

Novinky

Sladké pochutnání:

Sladké pochutnání:

KOKOSOVÁ VAJÍČKA S MARCIPÁNEM

Náplň: 200g strouhaného kokosu, 100g moučkového cukru, 50g másla, 1 bílek, 1 vanilinový cukr, potravinářské barvy
Obal: 500g marcipánové hmoty
Přísady pro náplň důkladně promícháme dohladka a obarvíme zelenou nebo modrou barvou. Touto hmotou naplníme oválné formičky na led, potažené marcipánovou hmotou rozválenou na tenké plátky. Necháme vychladit, pak formičky vyklopíme a ozdobíme rozpuštěnou tmavou čokoládou a kuřátky nebo květy z bílého a žlutého marcipánu.
Formičky můžeme také vyložit bílým marcipánem, naplnit je vajíčky z bílé kokosové hmoty, přelít bílou čokoládou a ozdobit mašličkami z červeného marcipánu. ( místo formičky lze použít i hlubší lžíce ve tvaru vejce.)


 

PERNÍKOVÁ VAJÍČKA A ZAJÍCI

Těsto: 250g hladké mouky, 60g moučkového cukru, 60g másla, 80g medu, 1 vejce, 2 lžíce mléka, 1 sáčku prášku do perníku, 1 lžíce kakaa
Poleva: 1 bílek, moučkový cukr, citrónová šťáva podle potřeby
Perníkové těsto vypracujeme ze všech přísad, vyválíme plát, vykrojíme tvary zajíčků a vajíček a na vymazaném plechu pečeme při 180°C dozlatova. Po vychladnutí je ozdobíme cukrovou polevou umíchaných s bílku, cukru a citrónové šťávy. Můžeme přizdobit barevnými bonbóny.

 


 

ČOKOLÁDOVÁ VAJÍČKA

140g dětských piškotů, 120g másla, 100g mletých vlašských ořechů, 4 lžíce kakaa, 50g moučkového cukru, trocha rumu ( pro děti mléko ), čokoládová poleva, lentilky na ozdobu
Piškoty rozdrtíme nebo nastrouháme a promícháme se změklým máslem, mletými ořechy, kakaem, cukrem a rumem nebo mlékem. Vypracujeme polotuhou hmotu, ze které tvarujeme pomocí lžíce vajíčka a necháme je v chladnu ztuhnout. Pak je polijeme rozehřátou čokoládovou polevou a zdobíme lentilkami.


 


 
ZaWeB ZaWeB

Můžeš zanechat nějaký vzkaz,pochvalu nebo dotaz,díky.

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!