Komteska

Odkazy

Komteska

Zábava

Korálky

Krása zimy

Zdravá výživa

Jídelníček

Léto

Rose

Ivana

~ Ivany velikonoční stránky, recepty a jiné...

Beruška8

Statistika

Je tu právě

online:

Novinky

Bylinky


Prvosenka jarní
Prvosienka jarná, Primula Veris

Je častým hostem na slunných a vlhkých stráních kvetoucí časně zjara nádhernými žlutými květy.

Fyzické působení:

Velmi působí na nervovou podrážděnost a nespavost, čistí plíce, má antirevmatické účinky a s úspěchem ji lze použít při psychogenně vyvolaných bolestech hlavy.

Duševní znaky:

Klíčový stav: otevřenost

Lidový název pro prvosenku je petrklíč. To dostatečně vysvětluje, pro co je určená. Je to stav člověka toužícího po harmonii v dosažení sladění životního ideálu se skutečností. Klíč, který obsahuje, otevírá bránu mezi předním a zadním mozkem. Dává duchu prostor pro jeho činnost a vnitřní mír.

Účinky:

Uvolňovací, čistící, hladící.


Měsíček lékařský
Nechtík lekársky, Calendula oficinalis

Měsíček je letnička kvetoucí od poloviny června do konce srpna. Kvete od světle žluté po temně oranžovou.

Fyzické působení:

Měsíček je jednou z nejlepších léčivek v oblasti hojení všeho druhu. Používá se při léčbě astmatu, kašle, při srdeční tachykardii, při menstruačních potížích jakož i při všech stavech spojených z neurózami. Jako jedna z mála má protirakovinné účinky.

Duševní znaky:

Klíčový znak: pesimismus

Lidé typu měsíčku nemají vůbec snadný život. Jejich pohled na život je tak říkajíc v záporu. Jakákoli situace je přivádí do stavu utrpení neboť, ať zvolí jaké chtějí řešení, stejně to nemůže dopadnout dobře. Svět je špatný, nic nefunguje a každá námaha je zbytečná. Pokud tento stav trvá déle, dokážou se propracovat až k depresím a mnohdy až k sebevražedným myšlenkám. I v situacích, kdy je jim nabízeno dobré řešení, raději sáhnou po svém „to nemůže fungovat“. Měsíček dokáže tyto stavy eliminovat. Je spojen s prohřátím celého organizmu, vyjasněním mysli a dává naději na lepší zítřky.

Účinky:

Jako slunce v pravé poledne prohřeje a osvítí duši.


Meduňka lékařská
Medovka lekárska, Melissa officinalis

Meduňka je trvalka kvetoucí počátkem léta od bílé až po namodralou barvu.

Fyzické působení:

Zklidňující účinky v oblasti jak psychické tak i v oblasti zažívacího traktu, uklidňuje rozbouřenou peristaltiku a vylučování žluči.

Duševní znaky:

Klíčový stav: rozrušení

Je to stav člověka stále se snažícího něco dohonit. Člověka, který je podle svého vnímání stále pozadu. To ho přivádí do stavu neustávajícího rozrušení, neboť má stále pocit, že je pozadu. Věnuje se však především hmotným záležitostem.

Účinky:

Meduňka je spojena s uklidněním a dodáním sladkosti do života. Je jako pohlazení při všech úzkostných stavech a velmi jemným způsobem nastoluje rovnováhu mezi předním a zadním mozkem.


Růže šípková
Ruža šípová, Rosa Canina

Je mnohdy vysoký keř bohatě větvený, kvetoucí v červnu a v červenci krásnými růžovými květy.

Fyzické působení:

Vynikající bylina při chřipkových stavech, doplnění hladiny vitamínů a energie. Také se používá jako účinné diuretikum.

Duševní znaky:

Klíčový stav: energie

Kdo z lidí v dnešním světě by nepotřeboval energii. Právě to je stav, na který je určen šípek. Při vyčerpání zásob energie dochází velmi často k napadení organismu viry a k tak zvaným chřipkovým stavům. Každý člověk má jistou energetickou kapacitu, jejíž dlouhodobější překročení způsobí právě stav šípku.

Účinky:

Doplnění energie.


Bez černý
Baza čierna, Sambucus Nigra

Je známý keř nebo stromek dorůstající výšky i několik metrů, kvetoucí v květnu a červnu bílými až žlutými květy. Používají se i plody, které mají vynikající krvetvorné působení.

Fyzické působení:

Vynikající čistící a odhleňovací schopnosti, krvetvorba.

Duševní znaky:

Klíčový stav: sebepodceňování

Stav, který je pro život velice nepříjemný. Osoba, jíž se to týká, je ve stavu stálé pochybnosti, i když k ní nemá důvod. Podceňuje sebe jak v práci tak odpočinku. Tím se dostává mnohdy do stavu sociální fobie.

Účinky:

Dává sílu duchu k jeho uvědomění a naplnění jeho vlastní cesty jakož i vědomí sebe sama ve smyslu jedinečnosti.


Smetanka lékařská (Pampeliška)
Púpava lekárska, Taraxacum Officinale

Trvalka hojně se vyskytující na celém území, kvetoucí prakticky po celou dobu vegetace žlutými planoucími květy.

Fyzické působení:

Jako léčivka s nejsilnějším čistícím účinkem na játra a jejich parenchym. Působí rovněž jako účinné diuretikum. Její zpracování je všestranné od medu až po saláty z listů. Hormonální účinek na pankreas.

Duševní znaky:

Klíčový stav: poživačnost

Pomáhá při stavech poživačnosti všeho druhu. Jsou to většinou lidé sobečtí bez radosti ze života. Nejsou schopni mít nezištně rádi, mají chuť na sladké. Uspokojení vlastních potřeb je pro takového člověka životní nutnost. Vše ostatní je nedůležité a okrajové. Budete-li chtít po takovém člověku, aby se s vámi rozdělil ze svého nadbytku, bude vám sděleno, že sám trpí nedostatkem i přes to, že bude v situaci vyjadřující blahobyt.

Účinnost:

Schopnost pampelišky probudit v člověku touhu po obdarování druhých. To je přesně ta přednost, jíž je mnohým zapotřebí.


Puškvorec lékařský
Puškvorec obyčajný, Acorus Calamus

Je to vlhkomilná rostlina rostoucí na březích potoků a rybníků, kvetoucí v červnu a červenci žlutozelenými květy. U nás se v důsledku meliorace stal velmi vzácným.

Fyzické působení:

Bylina s velmi silným čistícím působením napomáhá při vylučování solí z těla, podporuje respirační činnost. Její použití se však dotýká mnohých dalších potíží, ať už se jedná o trávení nebo při poruše plodnosti.

Duševní znaky:

Klíčový stav: ideál

To je to, co mnohým lidem dnes chybí. Degradovali svůj život na přežívání ze dne na den. Jestliže se člověk dostane do tohoto stavu, je neschopen jakékoli činnosti dotýkající se vyšších ideálů. Jejich životní filosofie ustrnula na pozlátku tohoto světa tak, jak jej vytvořil člověk, zcela neprávem si říkající moudrý.

Účinky:

Puškvorec je tak nádherný ve svém působení, že se až tají dech. Jeho schopnost dávat vyšší ideál je jedinečná.


Rybíz černý
Ríbezľa čierna, Ribes Nigrum

Je nezaměnitelný keř, jehož aroma vás okamžitě upozorní na svou přítomnost. Kvete v období od dubna do května. Plody jsou příjemné chuti a příznivě působí na krvetvorbu.

Fyzické působení:

Vynikající na cévní potíže, podporuje obranyschopnost a krvetvorbu.

Duševní znaky:

Klíčový stav: životaschopnost

Každodenní a pravidelná práce bez touhy po veřejném uznání. To je stav člověka, který je vyrovnaný a patří k typu černého rybízu. V opačném případě takový člověk nadělá mnoho povyku pro nic. Je v tom skrytá touha být oceněn i za práci, která je běžná nebo která patří k činnosti jako povinnost.

Účinky:

Černý rybíz dává smysl každodenní práci a zároveň i energii.


Pomněnka bahenní
Bielolístok barinný, Bellis Perennis

Má ráda vlhké prostředí, ale roste i podél cest, kde je trocha stínu. Kvete drobounkými květy nádherné bledě modré barvy od května až do podzimu.

Fyzické působení:

Velmi dobrá v očním lékařství na záněty a projasnění.

Duševní znaky:

Klíčový stav : osamělost

Určena pro ty, jimž se nedostává pochopení pro jejich touhy a proto se cítí v životním běhu osamělí. Je to stav člověka, jež je plný dobrých předsevzetí, ale okolí je odmítá sdílet. Stojí sám v životě a nemá s kým by se o své srdce podělil.

Účinky:


Opět jedna z bylin, která dává něžnost a lásku

Jírovec maďal (Kaštan)
Pagaštan konský, Aesculus Hippocastanum

Je nádherný strom rostoucí u nás velmi hojně, ale v současné době jej provázejí různá onemocnění, která ho ničí. Kvete brzy zjara v dubnu až květnu narůžovělými květy specifické vůně.

Fyzické působení:

Jedna z nejúčinnějších prokrvovacích bylin s velkým rozsahem působnosti na průchodnost cév. Má však i další použití jako například hormonální působení v oblasti ledvin a v léčbě ekzémů.

Duševní znaky:

Klíčový stav: rovnováha

Pro mnohé z nás je kaštan velmi potřebný, neboť je určen na nastolení rovnováhy v našem citovém prožívání. V aktivním stavu se dostáváme do situace vnitřní rozvrácenosti a s tím souvisejícím neadekvátním řešením situací. Je to stav člověka pohybujícího se na hraně nože.

Účinky:

Převáží misku vah schopnosti našeho rozhodování na stranu harmonického vyrovnání.


Sedmikráska obecná
Sedmokráska obyčajná, Bellis Perennis

Je to trvalka, která se u nás hojně vyskytuje prakticky všude, kde jsou travnaté plochy. Kvete od jara do podzimu malými drobnými květy bílé barvy se žlutým středem, které jsou mnohdy vespod květu narůžovělé.

Fyzické působení:

Je známé její protizánětlivé působení jakož i výborný prostředek pro vykašlávání a hojení nehojících se ran a ekzémů.

Duševní znaky:

Klíčový stav: domov

Každý z nás jistě touží po domově nebo alespoň po člověku, se kterým by se cítil dobře. To je přesně ten stav, kdy sedmikráska pomůže. Dostane-li se člověk typu sedmikrásky do stavu opuštěnosti, velmi trpí. Touha takových lidí po lásce je velmi silná a pro dnešní svět velmi potřebná.

Účinky:

Láska, kterou dává, je nezištná a čistá.


Rozrazil lékařský
Veronika lekárska, Veronica Officinalis

Je trvalka spíše se objevující na slunném stanovišti, kvetoucí od května do září krásnými bleděmodrými květy.

Fyzické působení:

Uvolňuje cesty a dává průchod energii, usnadňuje působení jiným bylinám. Jeho působení je především v oblasti čištění celého organismu od škodlivých látek.

Duševní znaky:

Klíčový stav: změna

To je stav člověka velmi dlouho kroužícího v kruhu bez možnosti jej vlastními silami opustit. Stálé opakování chyb přivede takového člověka do postoje nešťastníka, jež bojuje sám se sebou. Teď už jen sedí v koutku a očekává další ránu osudu. Není však nic, co by si člověk nezpůsoboval sám svým vlastním postojem. Zůstává stále platné: „Co zaseješ to sklidíš“.

Účinky:

Rozruší stávající chápání, dá možnost změny koloběhu zvratných působení a obratu k duchovní podstatě všeho dění.


Jedle bělokorá
Jedla previsnutá, Abies Alba

Je to strom nádherného přímého vzrůstu, který roste v celé naší vlasti. V současné době můžeme pozorovat její návrat do našich lesů. Typickým znakem je hlavně obarvení jehliček a kůry stromu, která je stříbřitě šedá.

Fyzické působení:

Velmi dobré působení na páteř, klouby a při bolestivosti všeho druhu. Dále pak jako výborné diuretikum na kameny tvrdšího typu.

Duševní znaky:

Klíčový stav: víra

Pochybovačnost je právě ten stav, jež potřebuje pomoc od jedle. Lidé tohoto typu stále pochybují o všem, co si nemohou ochytat, a mnohdy i potom. Stálý požadavek důkazu je dostává do situace nepochopení vlastního smyslu života a jeho projevů. Stávají se tak nepevní v názorech a mění své postoje podle okolností.

Účinek:

Pevný přímý vzrůst jedle ji předurčuje právě k působení přímé cesty a hledání prazákladu lidského bytí. Naplněním tohoto stavu stává se člověk pevným ve víře i v životě.


Rozmarýna lékařská
Rozmarýn lekársky, Rozmarinus officinalis

Je to neopadavý, intenzivně vonící polokeřík, kvetoucí modrofialovými květy.

Fyzické působení:

Při fyzickém použití je skvělá k prohloubení účinku dalších k ní přidružených bylin. Samostatně pak výborně působí na tlak, ledviny a na nervy.

Duševní znaky:

Klíčový stav: bezradnost

Strachu plní jedinci, kteří si uvědomují, že se stále bojí, ale nejsou schopni vědomé změny. S přicházejícími problémy si nevědí rady, neboť nemohou přijít na podstatu problému. Cítí se neschopní řešit nastalé situace.

Účinky:

Dostává se velmi hluboko k podstatě problému a vyplaví jej na povrch. V poznání věci uvolní napětí.


Šalvěj lékařská
Šalvia lekárska, Salvia officinalis

Je to vytrvalý polokeřík kvetoucí v červnu a červenci modrými až fialovými květy.

Fyzické působení:

Je považována právem za jednu z nejlepších očistných a dezinfekčních bylin jak v oblasti trávení tak vylučování. Rovněž napomáhá regeneraci.

Duševní znaky:

Klíčový stav: faleš

Jedinci, kteří stále omlouvají své nedostatky, i když vnitřně cítí napětí. Je to stav člověka, který je přistižen při lži a místo přiznání chyby se bude obhajovat. Poznávací znak je přílišná těkavost a nestálost v názorech. Přesto jejich duch vytváří tlak, který se projevuje občasnými výbuchy sebelítosti a mnohdy i touhou po nápravě.

Účinky:

Pravda, jež obsahuje, očišťuje a dává sílu. Zvyšuje touhu po pravdě a čistotě.


Mateřídouška úzkolistá
Materina dúška, Thymus Serpyllum

Polokeřík s plazivou lodyhou kvetoucí v červnu a červenci červenofialovými květy jež krásně voní.

Fyzické působení:

Bylina s velmi silným, ale jemným působením v oblasti čištění a stimulace. Rovněž jsou dobře známé její protizánětlivé účinky.

Duševní znaky:

Klíčový stav: konzervativnost

Snaha řešit životní situace naučeným způsobem. Nenechává zasahovat svoje cítění do rozhodování. Mnohdy se dopustí chyby. Potom se stává nervózní a podrážděný. Obrátí však svůj neklid vně sebe.

Účinky:

Jemně projasňuje vědomí.


Třezalka tečkovaná
Ľubovník bodkovaný, Hypericum Perforatum

Roste velmi hojně na slunných stráních a kvete žlutými květy s hnědými tečkami od konce června do pozdního srpna a mnohdy ještě v září.

Fyzické působení:

Mezi léčivými rostlinami je považována za nejuniverzálnější a nejúčinnější v mnoha oblastech. Má silné antibiotické a protizánětlivé působení, léčí většinu ekzémů, včetně těžkých forem. Odstraňuje otoky, léčí plíce a také trávící potíže.

Duševní znaky:

Klíčový stav: očista

Zažitý způsob řešení situací, tak jak je obvyklý podle lidských norem, dostává člověka do rozporu se svým svědomím. Je to stav člověka, který nevybočuje z řady, neboť tak je to správné. Tím člověk zasype sám sebe plevelem nepoužitelných pouček a pravidel, která jsou mnohdy v rozporu s jeho vnímáním.

Účinky:

Poskytuje člověku prostor pro nahlédnutí do jiných než zaběhnutých návyků a tím ho stimuluje ke změnám.


Jmelí bílé
Imelo biele, Viscum Album

Je vždy zelený poloparazitický keřík napadající lesní společenstva. Kvete nevýraznými zelenými květy. Obsahové látky jsou přímo závislé na hostiteli této parazitující rostliny.

Fyzické působení:

Pracuje taktéž na hormonální bázi, váže na sebe těžké kovy a toxiny. Působí rovněž jako kardiosedativum, antiskleroticky, močopudně a snižuje krevní tlak.

Duševní znaky:

Klíčový stav: neoblomnost

Vír světových událostí vyžaduje od každého z nás jistý názor nebo postoj. Rovněž situace okolo nás nám neustále předkládají množství podnětů a nutí nás k reakci. Jestliže však vyhodnotíme situace v rozporu se skutečností a setrváváme na nich, potom dochází k nakupení chyb a tím i k našemu odklonu od správné životní cesty. To by samo o sobě nebylo takové neštěstí. Lidé typu jmelí však tvrdě prosazují i tento nesprávný názor.

Účinek:

Dokáže eliminovat tvrdost a tím dává prostor k napravení.


Řebříček obecný
Myší chvost obyčajný, Achillea Millefolium

Je složnokvětá trvalka velmi hojně se vyskytující a kvetoucí našedlými květy sbíranými po celou dobu vegetace.

Fyzické působení:

Opět jedna z bylin pracující na hormonální bázi. Dokáže prokrvovat orgány dolní poloviny těla. Velmi účinná na prevenci rakoviny a metastázování. Rovněž velmi účinně zastavuje krvácení. Podporuje chuť k jídlu a mírně snižuje krevní tlak.

Duševní znaky:

Klíčový stav: ženství

Je to stav matky, která nechce připustit osamocení svého syna pro jeho vlastní cestu životem. I v době, kdy si najde partnerku, se stále snaží ovlivnit jeho rozhodování. Nesmířila se s tím, že jí už nepatří. Může to být i projev nesprávně projevovaného ženství vůči všemu mužskému. Jako když se žena rozhodne kopírovat aktivity mužské. Dnes je svět plný žen projevujících se spíše jako muži. Ať už v oblékání nebo v činnostech se dnešní ženy snaží zastoupit muže. Tím ztrácejí ze svého půvabu tu nejčistější část. Ruku na srdce – myslíte, že taková žena vyvolává svou přítomností u mužů touhu ji ochraňovat?

Účinek:

Čistí ženství do harmonického vyrovnání.


Vrbovka malokvětá
Vŕbovka malokvetá, Epilobium Parviflorum Scherb.

Je trvalka drobného vzrůstu s květy bledě nachovými kvetoucí v červnu až září.

Fyzické působení:

Další ze skupiny hormonálně působících bylin. Velmi pomáhá vyrovnání energie celého těla, podporuje činnosti vylučovacích orgánů. Je právem považovaná za mužskou bylinu.

Duševní znaky:

Klíčový stav: mužství

Je to stav muže, který se chová k ženám povýšenecky nebo hrubě. Rozhodně se o něm nedá říci, že by byl ochráncem ženského půvabu a rytířem chránící čistotu ženství.

Účinek:

Harmonizační pro energie celého těla a sladění vnímání těla a ducha.


Svízel syřišťový
Lipkavec syridlový, Galium Verum

Je to vytrvalá bylina vonící krásně po medu, drobounkých citrónově žlutých květů, jež se sbírají od června do srpna.

Fyzické působení:

Její používání je především v oblasti vylučovacích orgánů a velmi silně působí jako protirevmatická léčivka. Rovněž má skvělé účinky při zánětech v dutině ústní.

Duševní znaky:

Klíčový stav: zoufalost

Je to stav člověka dlouhodobě vystaveného trápení, který svůj stav vnímá jako by se pohyboval v kruhu. Zoufalství, které je pociťováno, je natolik extrémní, že se člověk v tomto stavu pohybuje jako stroj. Je to stav, kdy je člověk na hranici únosnosti.

Účinky:

Svízel dokáže uvolnit nastalý tlak a dává prostor pro vyřešení stavu jež zoufalství vyvolalo.


Pelyněk pravý
Palina pravá, Artemisia Absinthium

Je trvalka, která se u nás vyskytuje celkem hojněm, dorůstá výšky až jeden metr. Kvete od června do srpna drobnými kulovitými květy žluté barvy.

Fyzické působení:

Velmi intenzivně stimuluje trávení, i když se o ní říká, že je to „utrejch“. Nelze než tomuto názoru dát za pravdu. Její působení však lehce předčí tuto pověst neboť má opravdu hojné použití ať už v oblasti trávení nebo v gynekologii. Účinně působí na stahy hladkého svalstva.

Duševní znaky:

Klíčový stav: zatrpklost

Je to stav člověka, který touží po tom, aby mohl své okolí ovládat. Ovšem forma, kterou volí vyvolává v lidech odpor. Proto tento jedinec ve své ublíženosti zatrpkne, což ovšem dává širokému okolí okázale najevo. Mohou to být i lidé, kteří se vám mohou zdát smutní a často vyvolají lítost, ale v okamžiku, kdy k takovému člověku přistoupíte s nataženou pomocnou rukou jste velmi tvrdě odmítnuti.

Účinky:

Zatrpklost je křeč, kterou pelyněk dokáže velmi snadno eliminovat a dá prostor k nápravě.


Jalovec obecný
Jalovec obyčajný, Juniperus Communis

Jalovec je keř dorůstající až jeden metr rostoucí hlavně na horách v Beskydech na moravsko-slovenském pomezí.

Fyzické působení:

Vynikající při stresové nedostatečnosti ledvin, jejich špatnému napětí a dysfunkci. Je však známé i jeho působení při bolestivosti kloubů a páteře.

Duševní znaky:

Klíčový stav: panika

Zcela specifický je stav jalovce. Jsou to především stavy extrémní zátěže a šokových stavů. Jedná se především o psychicky podmíněné reakce. Je to stav, kdy je člověk vystaven tlaku, který není schopen ze své vůle adekvátně přijmout a zpracovat. To v něm vyvolá paniku, neboť událost není schopen ze svého vědomí zařadit do projevů božích zákonů.

Účinky:

Ruší stav panické hrůzy a s tím spojených projevů.


Lnice obecná (květel)
Pyštek obyčajný, Linaria Vulgaris

Je trvalka dorůstající výšky až půl metru, kvetoucí žlutě a oranžově. Květy tvoří hrozen bohatých a spanilých květů. Sbírá se v červnu až srpnu.

Fyzické působení:

Působí neobyčejně výrazně jako spasmolytikum a při kolikách různého typu. Její očistné schopnosti jsou spíše ze spektra silněji, ale jemně působících.

Duševní znaky:

Klíčový stav: harmonizace

V Moravských květech je to bylina slaďující účinky jednotlivých květů do harmonického působení. Především pak květy motivační a čistící. Dodává však sama o sobě houževnatost ve vytrvání na cestě ke světlu.

Účinky:

Jako opěrná zeď pomůže zemdleným na jejich nesnadné cestě.


Vřes obecný
Vres obyčajný, Calluna Vulgaris

Vždy zelený keřík rostoucí především v čistém prostředí. Kvete od července do září starorůžovými až fialovými květy.

Fyzické působení:

Výborně působící bylina na močové cesty a jako dezinfekční a čistící. Její použití je však univerzální.

Duševní znak:

Klíčový znak: mnohomluvnost

Lidé schopní se bavit s kýmkoliv o čemkoliv. Snaží se za každou cenu být středem zájmu i za cenu polopravd a úpravy toho co říkají.

Účinky:

Posunutí hranic vlastní důležitosti do pozadí a správné použití daru slova.


Lichořeřišnice větší
Kapucínka väčšia, Tropaeolum Majus

Letnička kvetoucí koncem léta a počátkem podzimu zajímavými květy. U nás se hojně pěstuje jako okrasná květina. Vynikající chuť ji předurčuje ke konzumaci jako zeleninu.

Fyzické působení:

Největší působení má v oblasti antivirové a antibakteriální. Její použití je všestranné hlavně v boji proti plicním chorobám virového typu

Duševní znaky:

Klíčový znak: bdělost

Lidé jež jsou sami se sebou spokojeni a nemají touhu po zdokonalení sama sebe. Apatičnost vůči dění kolem nich je až zarážející.

Účinky:

Rozrušuje skořápku zdánlivého klidu a dává možnost duchovního probuzení.


Čekanka obecná
Čakanka obyčajná, Cichorium intybus

Čekanka je trvalka vyskytující se velmi hojně, kvetoucí od bledě modré po tmavě modrou v období od června do srpna.

Fyzické působení:

Výrazně působí při podpoře látkové výměny a očistě jater od toxických látek. Rovněž její stimulační účinky na peristaltiku střev nejsou zanedbatelné. Pomáhá i při neurózách slabšího typu.

Duševní znaky:

Klíčový stav: netrpělivost, touha být středem pozornosti

Snaha být středem pozornosti je právě pro čekanku typická. Je to stav dítěte, které je schopné udělat cokoli, jen aby bylo středem zájmu, a to i za cenu vydírání všemožnými prostředky. U dospělých se tento stav neprojevuje tolik viditelně. Jeho poznávacím znakem je sobecké požadování přízně bez potřeby více dávat jako dostat. Není-li jejich touha uspokojena, tak propadají sebelítosti, kterou dávají okázale na vědomí celému okolí.

Účinky:

Čekanka je spojena s očistou a trpělivostí, s houževnatostí a vytrvalostí. Její působení je zaměřeno na dávání nezištné lásky a mateřství.

 

 
ZaWeB ZaWeB

Můžeš zanechat nějaký vzkaz,pochvalu nebo dotaz,díky.

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!